Tipy na vianočné darčeky pre deti: Inšpirujte sa hitmi roku 2021

Nenechávajte vianočné darčeky pre deti na poslednú chvíľu a zorientujte sa už teraz. Čo bude na Vianoce 2021 trendy? A ktoré luxusné vianočné darčeky Ježiško čoskoro vykúpi? 


Tipy-na-Vanoce

 

Obsah: 

Vybrať darčeky na Vianoce pre deti je hračka. Alebo nie?

Najlepšie darčeky na Vianoce 2021

 1. Luxusné stavebnice 
 2. Detská kuchynka pre malých šéfkuchárov
 3. Elektrické autíčko, ktoré rozbehne vianočné nadšenie
 4. Hračky do vane
 5. Autodráhy a vláčikodráhy

Pár tipov ako nakupovať darčeky pre deti na Vianoce

 

Na Vianociach je najlepšia tá úprimná detská radosť, no nemyslíte? Máme pre vás výber hitov tohtoročných Vianoc – vianočných darčekov pre deti, ktoré im rozžiaria oči rovnako ako vianočný stromček. Aby boli Vianoce sviatky pokoja, prejdite si náš špeciál už dnes a získajte trochu náskok.

Vybrať darčeky na Vianoce pre deti je hračka. Alebo nie? 

Nákupy darčekov pre deti sa možno zdajú ľahké, ale práve preto, že hračiek je toľko a detské priania sa menia z minúty na minútu, môže byť výber najlepších darčekov na Vianoce pre deti niekedy celkom fuška. 

Obecně je důležité řídit se věkem dítěte. Menší děti nepotřebují tolik dárků jako ty starší. Často je zaujmou hlavně světélka a potom jim můžete připravit překvapení v podobě jednoho většího dárku. Starší děti už si na výběr více potrpí. Pro malé děti také nehledejte žádné složitosti. Stačí jim barevné, chrastící nebo pohyblivé hračky. Starším už připravte větší výzvy v podobě složitějších skládaček, odrážedel nebo her na profese. 

Potom by sme vám poradili, sledujte záujmy detí. Otáča za autami, majú radi, keď hračka vydáva zvuky, nadchnú ich knižky, alebo chvíľu neposedia a stále by len tancovali? To všetko môžu byť malé nápovedy k tomu, aby ste úlohu Ježiška tento rok zvládli na výbornú. 

 

Najlepšie darčeky na Vianoce 2021

 1. Luxusné stavebnice 

  Stavebnica Mechanical je skutočná výzva pre malých dizajnérov. U chlapcov tento rok boduje. Z jej dielikov môžu poskladať všetky fascinujúce vozidlá, ako je kamión, vysokozdvižný vozík, žeriav alebo kontajnerový výťah. Po zostavení k autíčku pripojíte batériu a samo sa rozbehne. A navyše, ho budete ovládať tlesknutím alebo mávnutím rúk. Takýto stroj vás neprestane vyvádzať z úžasu. 

  Stavebnice sú skvelý darček pre deti, pretože im prinášajú veľké výzvy, často zvedú celú rodinu k jednému stolu a nakoniec príde skvelý pocit z dokončeného diela. A tam vlastne tá zábava ešte len začína. 

  Konštruktérske stavebnice sú tá pravá výzva pre logické i kreatívne myslenie detí. Preto budú skvelý vianočný darček pre deti 9 rokov a staršie. 

   

 2. Detská kuchynka pre malých šéfkuchárov 

  Ak sa nejaký darček bude pod stromčekom vynímať, tak je to veľká detská kuchynka. Najlepšie s množstvom hrncov, panvičiek a naberačiek. Privedie deti do nového sveta, kde si môžu variť svoje predstavy a preskúmavať nové tvary, chute aj materiály. 

  Detské kuchynky vyberajte z plastových alebo drevených a podľa počtu príslušenstva. Plastové kuchynky sa ľahko udržujú, sú ľahké a tiež je to lacný vianočný darček pre dieťa. Za drevené kuchynky si budete musieť trochu priplatiť, ale sú stabilnejšie a vyzerajú designovo.

  Kuchynky odporúčame kúpiť ako vianočný darček deťom od 3 rokov. 

   

 3. Elektrické autíčko, ktoré rozbehne vianočné nadšenie 

  Detské elektrické autíčka sú ako stvorené pre vianočný darček. Posaďte im na kapotu veľkú mašľu a zaparkujte ich pod stromček. Má to len jeden háčik, keď ich deti uvidia, možno ich všetky ostatné darčeky prestanú zaujímať. 

  Autíčka na ovládanie, ktoré malých vodičov vyvezú na dobrodružné cesty, sú jednoznačné hitom tohtoročných Vianoc, ale aj celého roku 2021. Hrať sa s autíčkami teraz získava úplne nový význam. Deti sa môžu samé prejsť, trúbiť na klaksón, pustiť si rádio a užiť si svoje vlastné nablýskané auto od svetoznámych značiek. 

  Elektrických autíčok je navyše nekonečno typov. Vyberte si zo športových porastov, silných SUV a Jeepov alebo špeciálnych vozidiel ako je policajné auto Ford Ranger Raptor. To má okrem originálnej americkej potlače aj funkčný megafón. Keby ste si s výberom autíčka nevedeli rady, prečítajte si článok Ako vybrať elektrické auto.

  Elektrické autíčko je skvelý darček pre menšie deti. Pre tých často môže byť veľké zhromaždenie rôznych darčekov skôr stresujúce. Jeden špeciálny darček pre nich bude príjemné objavovať napríklad celý večer. Najmenší pasažieri sú už deti v 1 roku. Samostatne budú autíčka šoférovať deti od 3 rokov. 

   

 4. Hračky do vane 

  Keď neviete čo na Vianoce kúpiť deťom známych a príbuzných: skúste hračky do vane. Žiadne dieťa sa večer kúpeľu nevyhne a vďaka originálnym hračkám im túto rutinu spríjemníte. Navyše na vodné hračky nepotrebujete taký rozpočet, takže zaobstaráte vianočné darčeky lacno. 

  Hračiek do vane je celý rad. Od lodičiek, cez vodné pištole po rôzne fontánky. Minister hračiek odporúča jeho obľúbenú žabu, ktorá tvorí bubliny. Pripevníte ju k okraju vane, naplníte mydlom a vodou a žaba začne tvoriť nepretržitý prúd mydlových bublín. 

  Hračky do vane potešia deti už od niekoľkých mesiacov veku. 

   

 5. Autodráhy a vláčikodráhy 

  Úplne skvelý darček na Vianoce sú autodráhy. Je to niečo špeciálne, čo si malí chlapci budú pamätať až do dospelosti. Deti sa vďaka autodráhám učia orientovať v priestore a porozumieť fyzikálnym zákonitostiam. Tiež je to darček ako stvorený pre súrodencov alebo pre rodiny, ktoré často hostia doma ďalšie deti. 

  Veľkú autodráhu môžete spoločne počas sviatkov zostaviť a začať prvé veľké preteky. Nájdite ju to správne miesto a vytvorte si adrenalínový kútik. A zároveň si užite trochu toho kvalitného rodinného času. 

  Autodráhy vždy prispôsobte veku dieťaťa. Väčší chlapci zvládnu komplikovanejšie trasy s elektrickým ovládaním, menším deťom kúpte dráhy s veľkými a pevnými autami a vyberte nejakú s veľa farbami alebo zaujímavými zvukmi. Ako napríklad svietiaca autodráha

  Máte doma milovníka vlakov? Potom žiadny problém. Vymeňte autíčka za lokomotívy a darujte mu vláčikodráhu. S tými si môžete užiť kúzlo klasických železníc. Odporúčame luxusnú vláčikodráhu s parnou lokomotívou

   

Pár tipov ako nakupovať darčeky pre deti na Vianoce 

Nech uź majú vaše deti tento rok v liste pre Ježiška čokoľvek, nasledujte pri nákupoch niekoľko tipov, vďaka ktorým budú vaše sviatky pokojné, radostné a tiež nebudú toľko poznať v peňaženke. 

 • Plánujte nákupy – napíšte si na papier všetko, čím by ste chceli obdarovať svojich milovaných, alebo otvorte e-shop a nakupujte naraz. Predídete tak zmäteným nákupom v náhodných obchodoch, ktoré vás môžu stáť oveľa viac peňazí a nakoniec zaplaviť detskú izbu hračkami, s ktorými sa aj tak nikto nebude hrať.
 • Sledujte, čo vaše dieťa najviac zaujmú – pár mesiacov pred Vianocami zbystrite a sledujte, ktoré hraćky zabavia vaše deti na najdlhších dobách, ktoré si chcú požičiavať od kamarátov, alebo počúvajte o čom sa zmieňujú. Detské priania sa často menia, ale aj tak vám pozorovanie pomôže vydať sa správnym smerom. 
 • Prejdite si trendy – pozrite sa na internetové obchody, ktoré hračky sa práve najviac predávajú. Samy deti sú najlepší pomocníci v nákupe darčekov a štatistiky hračkární vám pomôžu odhaliť, čo najviac frčia. Na Ministerstve hračiek nájdete najobľúbenejšie položky vždy na vrchu každej kategórie alebo priamo v kategórii najpredávanejšie
 • Poraďte sa – Ak nakupujete pre deti známych alebo príbuzných, neostýchajte sa zavolať ich rodičom a opýtať sa, čo máte zaobstarať. Vďaka tomu nestrelíte vedľa a tiež sa nemôže stať, že by sa pod stromčekom zišli rovnaké darčeky. 
 • Pridávajte darčeky s vekom – malé deti ešte nemajú z Vianoc toľko rozumu a budú nadšené z tej veľkej slávy okolo stromčeka, baliaceho papiera a farebných svetiel. Kúpte im teda len niekoľko a skôr kvalitnejších darčekov. Keď deti starnú, môžete im tú kôpku darčekov navyšovať. Už si s ňou nejako poradí. 

 

 

Tak si uvarte kávu, rozkliknite kategórie, ktoré vás zaujali a sfúknite tento rok to ježiškovanie v pár minútach. Potom už si len užite príjemné sviatky. 


Tip na záver: Ak stále tápete, skúste si prečítať pár tipov na darčeky pre chlapcov a pár tipov na vianočné darčeky pre dievčatá. V člákoch nájdete darčeky rozradené podľa veku detí a možno tak načerpáte ešte viac inšpirácie .