Aké kúpiť vianočné darčeky pre chlapcov?

Štedrý deň sa blíži a tip na darček teraz iste príde vhod. Tentokrát pre vás máme tipy na darčeky pre chlapcov. Prekvapte synov, synovca, vnukov alebo deti kamarátov takým darčekom pod stromčekom, ktorý ich nadchne.

Obsah: 

1. Darček pre ročného chlapca 

2. Darček pre chlapca 2 až 5 rokov 

        2.1. Elektrické autíčka pre deti 

        2.2. Detské náradie 

3. Darčeky pre chlapca od 6 do 10 rokov 

       3.1. Stolný futbal 

       3.2. Stavebnice Technic 

 

1. Darček pre ročného chlapca

Pre chlapcov, ktorých čakajú prvé Vianoce, vyberte hračky, ktoré zaujmú ich pozornosť a budú s nimi môcť objavovať zase niečo nové. Pretože presne o tom toto obdobie je. Deti sa učia každý deň nové zručnosti, spoznávajú svet a majú chuť všetko vyskúšať.

Presne preto naša voľba padla na drevené hračky. Drevo je prírodný materiál, ktorý je deťom príjemný na dotyk. Zároveň je taká hračka odolná pri pádoch, alebo nárazoch.

Náš tip na darček pre ročného chlapca sú drevené puzzle a skladačky. S tými sa chlapci učia o svete okolo seba a zároveň trénujú jemnú motoriku prstov.

 • Drevené puzzle so zvieratkami - prenesú deti do džungle. Tí najmenší si užívajú farby obrázkov a to dobrodružstvo, či sa trafí do správneho tvaru. Až potom povyrastú, môžu sa s takou hračkou začať učiť prvý anglické slovíčka.
 • Drevené puzzle zelenina - odhalí deťom zeleninu aj inak ako na tanieri. Nájdete tam jednoduché, aj trochu menej obvyklé druhy zeleniny s anglickými názvami.
 • Lovenie rybičiek pomocou magnetu - bude skvelou motiváciou pre trénovanie prstov i priestorovej orientácie. S touto hračkou deti lovia malé drevené rybičky pomocou magnetickej udice.

 

 

2. Darček pre chlapca 2 až 5 rokov 

Keď deti trochu podrastú, vybrať vhodný darček pre chlapca začína byť zložitejšie. Už ich zaujíma a baví viac vecí. Veľa toho tiež zvládnu. Výber je potom širší a je možno ťažké sa v tom vyznať. Chlapcov lákajú hračky zo sveta dospelých, chcú byť ako otecko a majú veľa energie.

2.1 Elektrické autíčka pre deti 

Darček, ktorý pod vianočným stromčekom bude vyčnievať, je elektrické autíčko pre chlapca. Táto vozítka sú dizajnovými kópiami naozajstných áut a sú prispôsobená pre jazdu detí. Môžete sa prejsť po dvore, alebo vyraziť na prechádzku do mesta. Elektrické autíčka jazdia rýchlosťou chôdze, takže jazda v nich je pre chlapcov stále zážitok, a navyše úplne bezpečný. Rodičia majú navyše k autíčku diaľkové ovládanie, ktorým môžu prevziať riadenie.

Chcete chalanom zariadiť jazdu v športiaku, džípe alebo napríklad v traktore? Vyberajte v kategórii elektrických autíčok.

My sme pre vás vybrali 3 modely, ktoré sú obľúbené, osvedčené, a napriek tomu originálne. 

 • Elektrické autíčko Audi R8 Spyder je klasický temný športiak pre zlých chlapcov. Má mäkké kolesá, koženú sedačku a skvelý dizajn.
 • Elektrické autíčko Land Rapid Racer je model vhodný pre menšie deti do 3 rokov. Má veselú a originálnu farbu, s ktorou na ulici určite zaujme pohľady okoloidúcich. Aj jeho cena je priaznivá.
 • Elektrické auto pre deti Mercedes G63 AMG MAXI je o triedu vyššie, ale stále cenovo dostupné. Je to skôr terénne auto, čo vo svete autíčok pre deti znamená, že s ním môžete vyrazí aj na menej spevnené povrchy. Kolesá z EVA peny to zvládnu. Po ceste bude deti baviť panel s USB alebo FM rádiom pesničkami alebo audio rozprávkami. Autíčko má oficiálnu licenciu od značky Mercedes Benz.

 

2.2 Detské náradie 

V izbičke malého majstra a opravára by nemalo chýbať detské náradia. Jeden kufrík so skrutkovačmi, kladivkami a kliešťami dodá malým chlapcom pocit dôležitosti. Razom budú mať tiež svoje vlastné nástroje ako otecko a môžu doma s hocičím pomôcť.

Hra s plastovým náradím rozvíja jemnú motoriku detí a dáva priestor ich kreativite. Keď malí chlapci dostanú náradie do ruky, začnú spriadať nikde nekončiaci plány na to, čo by mohli vytvoriť.

Kúpte ako darček pre syna jeden zo setov detského náradia.

 • Nákladiak s kufríkom a náradím vám pomôže zabiť dve muchy jednou ranou. Chalani dostanú ako vianočný darček set náradia a navyše skvelé nákladné auto.
 • Detský kufrík s náradím je klasický kufor pre správneho chlapa. Má veľa príslušenstva a nechýba v ňom žiadne potrebné vybavenie. Obsahuje 31 ks náradia.
 • Veľká detská dielňa s náradím je niečo špeciálne. Tá bude vhodný darček pre chlapcov, ktorí sa do toho chcú naozaj pustiť. Môžu nasadiť helmu, pochytiť pílku alebo vŕtačku a hrať sa celé vianočné sviatky.

 

 

3. Darčeky pre chlapcov od 6 do 10 rokov 

Tipy na vianočné darčeky pre chlapcov od 6 rokov do 10 rokov, to už sú tipy na darčeky pre školákov. Deti rastú ako z vody a možno je pre vás ťažšie a ťažšie odhadnúť, čo by ich potešilo. Vyberte pre nich darčeky, ktoré budú spojené s ich záľubami, trochu potrápi ich hlavičky alebo im dajú program na stretko s kamarátmi.

3.1. Stolný futbal 

Nie je legendárnějša zábava ako stolný futbal. Bavia sa pri nich skupiny kamarátov i celé rodiny. Už dávno to ale nie je len záležitosť reštaurácií a barov. Detský stolný futbal si môžete zaobstarať aj domov a ani na to nepotrebujete toľko voľného priestoru.

Kúpte niektorý zo stolových futbalov ako darček pre starších chlapcov.

 • Detský stolný futbal sa bude hodiť, ak nechcete do izbičky pridávať ďalšie celý stôl. Táto hračka sa položí na stôl a môžete hrať. Futbal tu hráte pomocou klasických otočných madiel zo strany stola.
 • Stolný futbal  objednávajte, ak to s tým darčekom myslíte vážne. Je to už celý stôl, ktorý môže doplniť detskú izbu alebo herňu.
 • Stolný futbal s posuvnými madlami je zasa o trochu inom druhu hry. Hráča môžete po ihrisku pohybovať dopredu a dozadu a prihrávať si skrze hraciu plochu.

 

 

3.2. Stavebnice Technic 

Čo vybrať ako darček pre syna, ktorý je náročný staviteľ? Čo napríklad stavebnice, s ktorou si sami zostavíte auto na diaľkové ovládanie? Stavebnica Technic bude skvelý darček pre staršie deti, ktorí si u nej radi trochu potrápia mozgové závity.

Komplexnejšie stavebnice sú skvelé pre rozvoj priestorového a logického myslenia. Postup pri stavaní i finálne auto podporujú prirodzený rozvoj sebavedomia. A tá radosť, až si chlapci zajazdí s vlastným autom, tá bude nenahraditeľná.

Z modelov stavebníc Technic môžete vyskúšať: