Tipy na vianočné darčeky pre dievčatá

Aby pod vianočným stromčekom nesvietili len svetielka, ale aj oči vašej malej princeznej, vyberte jej darček, ktorý ju nadchne. Aký je najlepší darček pre dcéru? Zoradili sme obľúbené hračky pre dievčatká podľa veku a dúfame, že vás trochu inšpirujeme, čo dať dcére ako darček k Vianociam.

 

OBSAH:  

1. Darčeky pre ročné dievčatko 

2. Darčeky pre dievčatá od 2 do 5 rokov 

       2.1 Detské kuchynky 

       2.2 Domečky pre bábiky 

3. Darčeky pre dievčatí od 6 do 10 rokov 

       3.1. Hudobné hračky 

       3.2. Darčeky pre malé parádnice  

 

Darčeky pre ročné dievčatko

Vianoce s ročnou dcérkou budú plné radosti a smiechu. Všetky svetielka a baliace papiere iste malej hviezdičke zaistia veľa zábavy. Ježiško jej ale aj niečo donesie a my pre tento vek odporúčame hračky, ktoré budú dávať deťom veľa podnetov. Farebné alebo hrajúce hračky sú pre deti lákavé a fascinujú mnoho ich zmyslov. Ak navyše hračky podnecujú k učeniu, je to najlepšia kombinácia.

Vyberte ako darček pre ročné dievčatko napríklad:

 • Veselú hračku do vane, ktorá navyše púšťa mydlové bubliny. Rutinné kúpanie sa stane s touto veselou žabkou žiariacim dobrodružstvom.
 • Ďalší tip na darček pre ročné dieťa je veselý kotlík s tvarmi. V jednom roku deti už zvládnu vsunúť tvary do správneho otvoru a trénujú si tým svoje prsty aj priestorovú orientáciu.
 • Úplne magickú sa dievčatkám bude zdať svietiaca káča. Ukážte deťom, aké hračky ste ocenili už vy ako deti a stavte na klasickú farebnú Káču, ktoré rozjasní každý deň.

 

 

Darčeky pre dievčatá od 2 do 5 rokov

Pre malé dievčatká sú Vianoce ten najkúzelnejší čas v roku. Vyberte také vianočné darčeky pre dcéru, ktoré nebude chcieť dať z ruky celý rok. Až budete vyberať darček pre dvojročné dievčatko, myslite na to, že stále hrozí, že by mohla prehltnúť malé časti, keď hračka nejaké obsahuje. Buďte s výberom opatrnejší. Pre staršie dievčatá už môžete vyberať rôzne zložitejšie typy hier a hračiek.

Detské kuchynky

Aký by bol vhodný darček pre dievča či už má 2 roky alebo 5 rokov? Nemôžeme dopustiť na detské kuchynky. V kuchynke si malé slečny splnia svoju túžbu byť ako mamička. Nechajte ich chvíľu hrať sa na kuchárku a pozorujte, ako to roztočí ich kreativitu. Deti si dokážu vytvárať farbisté príbehy a detská kuchynka im k tomu dá priestor. Takýto darček pre dievčatá je navyše skvelý pre rozvoj ich jemnej motoriky a môže sa stať doplnkom detskej izbičky.

Až budete vyberať detskú kuchynku, máte všeobecne dve možnosti:

 • Plastová kuchynka - plast má veľkú výhodu, keď príde na údržbu. Je ľahko umývateľný. Taká kuchynka je tiež ľahká. Plastová kuchynka je veselá, farebná a lacnejší darček pre dcéru.
  Drevená kuchynka -
  drevo je príjemný prírodný materiál, ktoré je deťom veľmi príjemné na dotyk. Drevené kuchynky sú tiež pevnejšie a stabilnejšie. Ceny drevených kuchyniek sú o niečo vyššie.

Ak by sme mali vyberať, odporučili by sme vám

 • Detskú kuchynku XXL - ktorá má tiež tečúcu vodu a vydáva zvuky. Okrem toho k nej patrí aj veľké množstvo príslušenstva.
  V prípade, že hľadáte skôr drevenú kuchynku, naša voľba je zeleno biela drevená kuchynka. Má realistický dizajn, je veľmi stabilný a navyše sa bude v izbe vašej dcéry vynímať.
 • V prípade, že chcete niečo špeciálne, čo takto hra na obchod. Kúpte ako darček pre dievčatko detský supermarket aj s nákupným košíkom.

 

 

Domčeky pre bábiky

Bývanie snov nie je veľké želanie iba mamičiek, ale aj malých cácorek, ktoré by rady zariadili rozprávkovú vilu svojim bábikám. Domčeky pre bábiky sú hračka, ktorá otvára herné pole pre tvorbu dlhých príbehov, zábavných dobrodružstiev a prepletených vzťahov. Preto domčeky pre bábiky určite patria medzi naše tipy na vianočné darčeky pre dievčatá.

Kto je tá najviac obdivovaná zo všetkých kamarátok? No predsa tá s najväčším a najlepšie vybaveným domčekom pre bábiky. Ako pár tipov sme vám vybrali:

 • XXL domček - to je veľa miesta pre zábavu. Tento drevený domček má hneď 3 poschodia a je vybavený nábytkom. Láka k hre tak, že by tam aj minister hračiek hračiek ustlal postieľku a uvaril bábikám obed.
 • Svietiaci domček kúpte ako vianočný darček pre dievčatko, ak chcete hru povýšiť na novú úroveň. Má zabudované LED svetlá a v noci premení bežné bývania bábik na rozprávkovú scénu.
 • Domček s bazénom a grilom je už skôr vila než rodinný dom. Priestranný domček s príslušenstvom je navyše pripravený pre záhradnú party.

 

 

Darčeky pre dievčatá od 6 do 10 rokov 

Hudobné hračky

Keď sa dievčatká začínajú orientovať vo veľkom svete, je okolo nich veľa možností, čo by mohli vyskúšať. Jedným z nich býva aj hudba. Dievčatká v prvých rokoch školy začínajú hrať na hudobné nástroje alebo chodiť do zboru. Ale aj keď sa hudba nestane hlavným záujmom, pre každé dieťa je hranie sa s tónmi upokojujúce. A relaxáciu začínajúci školáci rozhodne potrebujú, aby vybalansovali svoj detský svet a náročnú školu. Pri hraní s hudbou navyše rozvíjajú svoj hudobný sluch a zapájajú svoju pravú hemisféru, ktorá pomáha k rozvoju kreativity a emócií. Hudobné hračky sú teda najlepší darček pre dievča 6 rokov až 10 rokov.

Z širokej hudobnej ponuky sme vybrali:

 • Keyboard s mikrofónom - sú praktické a prenosné klávesy s niekoľkými funkciami, ktoré umožnia slečnám objavovať nové kúzla zvuku. Trénujú si s nimi svoj hudobný sluch aj spev. Môžete nechať dievčatá objavovať podľa svojho, alebo sa trebárs spoločne naučiť nejakú vianočnú koledu.
 • Karaoke mikrofón - bude skvelý darček pre dievčatá, ktoré snívajú o kariére speváčky. Môžu s ním premeniť svoje sny o vystúpeniach v realitu a celá rodina sa stane vernými fanúšikmi.

 

 

Darčeky pre malé parádnice 

V tomto veku už začínajú byť účesy, líčenie aj farby nechtov téma. Malé dámy najprv chcú byť krásne princezné s dlhými vlnami a s vekom sa začínajú zaujímať o make-up a ďalšie parádenia. Je to prirodzený vývoj, a keď deťom zaobstaráte ich vlastné kozmetické a kadernícke sady, dáte im priestor objavovať niečo nové a tiež predídete dotazom, na zapožičiavanie mamičkinho drahého make-upu. Líčenie a česanie nie je len o posudzovaní vzhľadu, je to aj kreatívna činnosť a hra na nové profesie.

Pre malé parádnice sme vybrali:

 • Česacia hlava pre dievčatká -  poteší každú mladú princeznú. Sny o štýlovanie bábik sa teraz môžu stať skutočnosťou. Navrhovaná hračka spolu so širokou ponukou doplnkov vám môže ďalej zlepšiť zábavu. Táto nová bábika je skvelý nápad na úžasný darček pre každú dievča. Stylizačná bábika má celý rad doplnkov, ako sú šperky alebo vlasové doplnky.
 • Sada malej kaderníčky - dá dievčatám ich vlastnú výbavu na česanie, fúkanie aj natáčanie vlasov. Tie nebezpečné časti samozrejme len ako. Nožnice v sade sú tupé a kulma nie je horúca. Dámy si teda môžu užiť všetku starostlivosť bez ničenia svojich jemných detských vláskov.