Tipy na Valentínske darčeky a oslavy

Srdce, priania a kvetiny čoskoro ovládnu všetko okolo nás. Blíži sa svätý Valentín, deň všetkých zamilovaných. Nezabudnite v tento deň obdarovať svoju milú alebo milého. A pripomeňte si spolu, aké dôležité je, že ste tu pre seba v tejto náročnej dobe. Aby sa vám slávnostný deň jednoducho plánoval, prečítajte si tipy na darčeky k Valentínu, nápady na oslavu alebo valentínske priania. 

 

Plyšový medvedík 

 

Obsah: 

1. Kedy je Valentín a prečo ho oslavujeme? 

2. Tradície a zvyky na svätého Valentína 

3. Nápady na darčeky na Valentína 

4. Nezabudnite na Valentínky 

5. Ako osláviť Valentína? Nápady na Valentínske rande v dobe covidovej

6. Každý deň je ten správny na robenie radosti 

 

1. Kedy je Valentín a prečo ho oslavujeme? 

Zamilovaný sviatok svätého Valentína oslavujeme 14. februára. Tento rok Valentín vychádza na nedeľu. Pripomíname si tak nielen lásku, ale taktiež smrť svätca svätého Valentína. Ten žil v 3. Storočí v Ríme.

Zamilovaný svátek Valentýn slavíme 14. února. Letos tedy vyjde na neděli. Připomínáme si tak nejen lásku, ale také smrt světce svatého Valentýna. Ten žil ve 3. století v Římě. 

Je opradený niekoľkými legendami. Tá najznámejšia z nich je o tajnom oddávaní snúbencov počas zákazu a za to bol popravený. Iné historky hovoria, že dokázal zázračne liečiť, alebo že sa podelil o svoj kabát so zmrznutým pocestným, ktorý sa mu potom zjavil ako sám Ježiš Kristus.

V každom prípade to bol významný duchovný, ktorý nám až do dnešnej doby pripomína lásku. Aj keď je deň svätého Valentína často označovaný ako americký sviatok, vznikol v Európe.

Oslavy sa v priebehu rokov značne líšili. Kedysi sa tradovalo, že sa dievčina vydá za toho chlapca, ktorého uvidí na deň svätého Valentína ako prvého. Chalani teda vstávali skoro ráno a snažili sa svoju milovanú obdarovať kvetinami čo najskôr. V starovekom Ríme sa zase do urny lásky hádzali lístočky s menami žien a muži si z nej ťahali meno svojej budúcej vyvolenej.

 

2. Tradície a zvyky na svätého Valentína

Najdôležitejšou súčasťou osláv tohto sviatku je trávenie času s drahou polovičkou. Zamilované páry sa vydávajú na romantické večere, muži utrácajú v kvetinárstvach alebo za čokoládky. Slováci za tento sviatok utratia priemerne 60 Eur. 

Darovanie kytíc vzniklo už v dobách svätého Valentína. Hovorí sa, že mladé páry obdarovával kyticou z biskupskej záhrady. Najobľúbenejšou kvetinou pre tento deň sú červené ruže a muži za ne utrácajú v priemere 22 Eur. 

Plyšoví medvedíci

Ďalšou špecifickou tradíciou je posielanie Valentíniek. Valentínka vyjadruje nevinnú lásku a náklonnosť. Valentínky sú obľúbené medzi mnohými pármi. No sú využívané aj tajnými ctiteľmi, na odhalenie svojich citov svojej milovanej. Často sú valentínske dopisy anonymné. Vo veľkých mestách sa zamilované páry vydávajú na mosty a pripínajú na ne svoje zámočky lásky.  

 

3. Nápady na Valentínske darčeky? 

Aký bude ten najlepší darček na Valentína? Každá žena si už ako malé dievča praje dostať veľkého plyšového medveďa a kyticu ruží. Čo takto to spojiť a splniť hneď dva sny?  Medvedíky z ruží sú veľkým hitom tohtoročného Valentína a naviac vám nezvädnú. Zamatové ruže vyzerajú skvele po mnoho rokov. Prezrite si Rose Bear medvedíky u nás na e-shope, kde máme práve Valentínske zľavy.

 

 

Pokiaľ hľadáte darček, ktorý naozaj povie, aká veľká a silná je vaša, kúpte vašej partnerke obrovského plyšového medveďa. Až keď darujete mohutné plyšové objatie, až vtedy budete naozaj ten najlepší. Veľké medvedíky sú ikonické symboly Valentína a určite si každá žena praje, aby jeden taký macko zazvonil na jej dvere. Okrem toho môžete plyšové medvedíky darovať aj ako darček deťom na Valentína. Ukáže im, že sa na ne s láskou nešetrí a nezabúda.

Plyšové medvede rôznych veľkostí a farieb nájdete na našom e-shope. Ten najväčší má až 350 cm! Vyberte si plyšového medveďa pre vaše veľké romantické gesto.

 

 

Ďalšie veľmi obľúbené darčeky, sú tie sladké. Tie potešia každého a rovno vám spestria večer. Vyberte ako darček na Valentína nejakú špeciálne zabalenú bonboniéru. Pokiaľ by ste radi prekvapili partnera alebo partnerku niečím originálnym, skúste mu vytvoriť vašu vlastnú krížovku spojenú s udalosťami vášho vzťahu. Existuje na to niekoľko internetových aplikácií. Môžete si ich potom behom oslavy spoločne vylúštiť

 

4. Nezabudnite na Valentínky 

K valentínskemu darčeku patria taktiež originálne priania. Dajte si záležať, aby vaše prianie hovorilo, ako veľmi vám záleží na danej osobe. Pridajte k nemu ručne písaný text, báseň alebo napríklad niekoľko spoločných fotografií. Pokiaľ ste nadšení do kreatívnejšej činnosti, skúste do prianička niečo nakresliť. Partner alebo partnerka isto ocenia snahu a nebude toľko záležať na tom, či je to od Picassa alebo skôr od detí.

Inšpiráciu na texty pre valentínske priania môžete nájsť online a pridať k už vytvoreným básničkám svoj rukopis a podpis.
Trochu inšpirácie na text valentínskeho priania

  • V našom vzťahu pohoda, tak znela naša dohoda, a že sme to dodržali, ja Ti k sviatku týmto prajem. Nech nám to dlho vydrží, sľuby nech sa vždy dodržia.
  • Si ten, kto sa vie krásne smiať, ten, kto sa dokáže zo života radovať, ten, kto dokáže mať nežne rád, a ten, s kým sa nie je čoho báť. 
  • “Láska je jedna duša prebývajúca vo dvoch telách.” - Aristoteles 
  • “Láska nie je hľadaním osoby, s ktorou budeme žiť. Láska je hľadaním osoby, bez ktorej nemôžeme byť už ani jeden deň.” - Rafael Ortiz  

 

5. Ako osláviť Valentína? Nápady na Valentínske rande v dobe covidovej 

Možno sa pýtate, ako osláviť svätého Valentína? A ovplyvní ho nejak pandémia koronavíru? Pokiaľ žijete s partnerkou alebo partnerom v spoločnej domácnosti, skúste tento rok preniesť romantickú večeru na váš stôl. Slávnostne prestrite, nešetrite na víne v tento deň a pripravte si vaše obľúbené jedlo. Alebo si ho objednajte z nejakej perfektnej reštaurácie a zároveň tím podporte vás obľúbený podnik.

Medvedíci Rose Bear z ruží

Pokiaľ chcete v tento deň podniknúť viac dobrodružstiev, vydajte sa spoločne na výlet do prírody. Vezmite svoju priateľku alebo priateľa na nejakú krásnu vyhliadku a užite si stále ešte studenú krajinu v objatí.
Obľúbeným valentínskym zážitkom je párová masáž. Aj tu si môžete dopriať doma. Staňte sa masérmi sami a venujte si čas navzájom.
Pokiaľ by ste si priali vziať vašu milú alebo milého niekam za kultúrou a nemôžete, čo takto pozrieť sa na divadelné predstavenie  alebo koncert obľúbenej kapely doma v televízií. Naviac sa u toho môžete zababušiť pod deku, napríklad aj s novým práve darovaným plyšovým medveďom. 

 

6. Každý deň je ten pravý na robenie radosti 

A pokiaľ nie je oslava svätého Valentína nič pre vás, nezabudnite, že sa ani nenazdáte a bude tu prvý máj, lásky čas. A koniec koncov, každý deň môže byť ten pravý pre robenie radosti a dať darček svojej milovanej polovičke. Tak premyslite zamilované darčeky a hlavne nezabudnite svojím najmilejším povedať, ako veľmi vám na nich záleží.