Ako vybrať elektrické autíčko

Ponuka detských elektrických áut neustále rastie. Už nemáte na výber len z pár značiek, ale pridávajú sa terénne autíčka 4x4, retro vozy, alebo napríklad nákladiaky pre deti. Ako sa najlepšie rozhodnúť, ktoré elektrické auto kúpiť? Aký zvoliť typ? Čo výdrž batérie? Koľko to bude stáť ?. A s odpoveďami vám pomôže dnešný článok.

Elektricke auticko pro deti mercedes gt cervene

OBSAH: 

1. Pri kúpe eletrického autíčka sa pýtajte

      1.1. Koľko má moje dieťa rokov? 

      1.2 V akom prostredí bude autíčko jazdiť? 

      1.3 Sú autíčka ako pre chlapcov, tak pre dievčatá? 

      1.4 Môžem kúpiťt elektrické autíčko pre dve deti? 

      1.5. Koľko ma to bude stáť peňazí? 

2. Aké ďalšie otázky by vás mohli zaujímať 

      2.1 Aký potrebujem výkon batérie? 

      2.2 Aké zložité bude ovládanie? 

      2.3. Je autíčko bezpečné? 

3. Typy elektrických aut pro děti 

 

Pri kúpe elektrického autíčka se pýtajte:

Koľko má moje dieťa rokov?

Elektrické autíčka sú prekvapivo bezpečné. A to aj vďaka tomu, že rodič môže mať nad elektrickým autom kontrolu, takže nie je problém na diaľku obmedzovať jeho maximálnu rýchlosť, prípadne ho riadiť. Akonáhle dieťa zvládne sedieť a pochopí, čo sa okolo neho deje, môže si elektrické autíčko užívať. Niektoré modely sú určené pre deti od 1 roka a väčšina modelov je pre deti do 10 rokov.

Existujú aj modely pre staršie deti. Tie ponúkajú aj väčšiu rýchlosť a majú robustnejšiu konštrukciu a viac miesta.

V akom prostredí bude autíčko jazdiť?

Ak sa budete pohybovať hlavne po mestských uliciach, potom sú vhodné elektrické autíčka, ktoré imitujú vozy známych výrobcov ako BMW, Audi či Mercedes. Ak vás ale čakajú výlety do prírody, uvažujte skôr o štvorkolke alebo nejakej verzii terénneho vozítka. Novinkou na trhu je detské elektrické auto 4x4, ktoré majú silnejší výkon a sú odpružené, aby zvládla i prírodné terén. Jedným z nich je napríklad Jeep Monster.

Sú autíčka ako pre chlapcov, tak pre dievčatá?

Samozrejme. Pokiaľ chcete pre svoju slečnu zaobstarať elektrické vozidlo, môžete si vybrať dizajn v ružových farbách. Možno že dievčatá budú túžiť skôr po športiaku alebo kabriolete. Chlapci zase ocenia nejaké závodné auto, či Jeep.

Môžem kúpiť elektrické autíčko pre dve deti?

Ak chcete jeden model pre súrodencov, alebo kamarátov, pozerajte sa po modeloch autíčok s dvoma sedačkami. Také sú napríklad BMW X6 alebo Buggy X Racer 4x4.  

Koľko ma to bude stáť peňazí?

Nebojte - nie je to tak veľa. Ceny tých najlacnejších modelov začínajú na 110€, čo je rovnako, ako za poriadnu stavebnicu. V tejto cenovej hladine ale nečakajte žiadnu exkluzivitu. Kvalita a výkon je síce dostačujúca, avšak lepšie parametre budú mať modely od 200€. Modely, ktoré presiahnu 400€ sú už veľmi exkluzívne a špeciálne terénne modely, alebo autíčka, kde sa s spoločne s dieťaťom zvezie aj rodič. Takže sú vlastne darčekom pre dvoch.

 

 


Aké ďalšie otázky by vás mohli zaujímať: 

Aký potrebujem výkon batérie?

Obvyklá doba jazdy elektrických autíčok pre deti je 1-2 hodiny na jedno nabitie. Nabíjať je najlepšie cez noc, pretože väčšina autíčok potrebuje 8-10 hodín pre úplné nabitie. Priemerné modely sú vybavené batériou 2x6V4 / 5Ah. Lepšie modely majú potom batérie 2x12V / 7Ah.

Aké zložité bude ovládanie?

Tu je nutné vedieť, že väčšina vozidiel má ovládanie veľmi jednoduché, aby ich dieťa zvládlo. Väčšinou v autíčku nájdete jeden pedál pre ovládanie rýchlosti a jednu páčku, pomocou ktorej je možné zmeniť smer vpred či vzad.

Riadenie môžu prevziať deti samy, alebo sa môžu kochať krajinou a prácu vodiča prevezme rodič cez vysielačku. Diaľkové ovládanie je plnohodnotné ovládanie elektrického auta a môžete tak doviezť dieťa presne tam, kam potrebujete.

Je autíčko bezpečné?

Všetky hračky by mali myslieť v prvom rade na bezpečnosť detí. Každé detské elektrické auto by malo mať európsky certifikát CE.

Väčšina našich autíčok obsahuje aj ďalšie prvky, ktoré sa starajú o bezpečnosť detí a pokoj rodičov. Riadenie elektrického auta pre deti môžu prevziať kedykoľvek rodičia cez diaľkové ovládanie. Bezpečné detské elektrické autíčka majú aj funkciu núdzového zastavenia, ktoré môže využiť rodič v prípade, že v okolí dieťaťa niečo hrozí.

Detské elektrické autíčka mávajú aj bezpečnostné pásy. Lepšie modely dokonca päťbodové.


Údržba elektrických autíček

 

Typy elektrických áut pre deti: 

 • elektrické autíčka
  Tie sú vhodné aj pre najmenšie deti. Niektoré môžu mať licenciu od naozajstných výrobcov áut, takže dieťa potom jazdí v presnej kópii známej značkyky
 • elektrické motorky
  Majú horšie stabilitu, aj keď niektoré dovoľujú primontovanie pomocných koliesok. Sú preto určené pre deti od 3 rokov
 • elektrické štvorkolky
  Ide o niečo medzi motorkou a terénnym vozidlom. Môže ísť opäť o repliky naozajstných štvorkoliek. Sú vhodné do terénu a mávajú silnejšie motory
 • užitkové vozy a traktory
  Bager na piesok, alebo traktor s vlečkou môže mať pre niektoré deti väčšie čaro než moderný športiak. Nevynikajú síce rýchlosťou, ale ponúka väčšiu interaktivitu pri hre
 • detské nákladné autá
  Nadšenci do silných motorov si môžu užiť jazdu v detskom kamióne alebo nákladnom autíčku  
 • retro elektrické autíčka pre deti
  Elektrické autíčka dostali nový dizajn a vrátili sa k osvedčenému štýlu starých veteránov. Takéto autíčka sú vhodné pre tých, ktorí uprednostňujú klasický elegantný štýl pred modernými športiakmi.
 • tematické autíčka pre deti
  Ak majú vaše deti sny o tom stať sa raz hasičom, alebo sa radi hrajú s policajnými autami, môžete im zaobstarať elektrické tematické autíčko. Deti sa môžu preháňať napríklad americkým policajným vozidlom..

Či už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ elektrického vozítka, na našom eshope v kategórii Elektrické autíčka nájdete len preverené a bezpečné modely. Vyberať môžete už z viac ako stovky rôznych druhov. Potom už sa vrhnite do ulíc alebo do lesov a užite si tú jazdu v naleštenom stroji.