Nápady na darčeky pre vnuka a vnučku

Lámete si hlavu, aký darček by potešil vášho vnuka alebo vnučku? Trafiť sa deťom do vkusu niekedy nie je ľahké, ale my sme pre vás vybrali tipy na darčeky pre vnukov a vnučky podľa veku i záujmov.

darky-pro-vnuka-vnucku

 

OBSAH:

 1. Darčeky pre najmenších

     1.1 Darček pre bábätko

     1.2. Dárek pre batoľa 

2. Darčeky pre deti 3 roky až 6 rokov 

     2.1. Naša voľba darčekov pre vnuka 

     2.2. Naša voľba darčekov pre vnučku 

3. Darčeky pre deti od 7 do 10 rokov 

     3.1. Náš tip na darček pre vnuka 

     3.2. Náš tip na darček pre vnučku 

4. Kam se obrátiť po radu? 

 

Vianoce u babičky a u deda majú svoje špecifické čaro. Deti sa tešia, až roztrhajú baliace papiere a ochutnajú babičkine slávne koláčiky. Vy sa zase iste nemôžete dočkať, až uvidíte ich rozžiarené tváre a spokojnosť nad novou hračkou. Vyberte vnukom a vnučkám darčeky, s ktorými ich nadchnete. Niekedy ale nie je ľahké vybrať vianočné darčeky pre deti. Preto pridávame nejakú inšpiráciu od nás.

Darčeky pre najmenších

Máte v rodine čerstvý prírastok? To vám srdečne gratulujeme! Vyberte ten správny vianočný darček pre najmenšieho. Pre bábätká, alebo batoľatá je dôležité vyberať hračky podľa ich veku a schopností skôr než podľa pohlavia.

Darček pre bábätko 

Pre bábätká nemôžete urobiť chybu s hracou dekou. Tá slúži deťom od niekoľkých mesiacov veku až do 1 roka. Závesné hračky a výrazné farby zaujmú ich pozornosť a deti ich budú so zaujatím pozorovať. Hracia deka je vhodný darček, aj keď deti jednu už doma majú. Druhá môže byť cestovná, alebo môže zostať u vás doma a môžete ju využívať vždy, keď budete vnuka alebo vnučku strážiť.

  • Hracia deka džungle HUANGER zelená – dobrodružná deka so zvieratkami a motívom džungle obsahuje hrkálky, zrkadlá aj interaktívne piano. Zelená farba sa navyše hodí pre chlapcov aj pre dievčatká.

Darček pre batoľa 

Pre batoľatá vo veku 1 - 2 roky vyberte niečo, čo ešte nepoznajú. Takéto hračky je na prvý pohľad zaujmú. Deti ich budú objavovať a s každou novou hračkou zase o niečo viac rozvíjajú. Náš tip na darček pre deti 1 - 2 roky sú hračky do vane. Ak majú deti trochu obavy z vody a sú v nej nesvoji, veselá hračka ich rozptýli a dá im možnosť zistiť, že im vo vani nehrozí žiadne nebezpečenstvo. A vodné, živly taký drobný darček pre deti, vyložene nadchne.

  • Hračka do vane na tvorenie bublín veselý krab – S veselým krabom bude kúpanie oveľa zábavnejšie. Krab sa pripne na stenu vane a vypúšťa dúhové bubliny. Môžete ju zaobstarať už najmenším deťom, ktoré budú počas kúpania bubliny sledovať, alebo starším deťom, ktoré vyvádzajú vo vani samé a hľadajú tam nejakú novú zábavu.

 

 

Darčeky pre deti od 3 roku až 6 rokov 

Ak váš vnuk alebo vnučka už chodí do škôlky, vyberte mu hračku z kategórie pre väčšie deti. Od 3 do 6 rokov už sa deti zvládajú hrať s náročnejšími hračkami, spoznávajú svet okolo seba a učia sa všetko, čo potrebujú vedieť, než pôjdu do školy. A iste ocenia aj nejaké vedomosti od starých rodičov. Tiež má taký mladý výmyselník už veľa energie, a tak ocení nejakú hračku, s ktorou bude môcť vystrájať alebo vyvádzať či už vonku alebo vnútri.

Naša voľba darčeka pre vnuka

Máte vnuka? A chcete mu zaobstarať niečo naozaj špeciálne? Elektrické autíčka sú jednoznačne najpredávanejšou hračkou posledných rokov. Sú to vozítka, ktorá vyzerajú ako reálne modely áut, však sú zmenšené tak, aby sa do nich deti mohli posadiť a prejsť. Autíčka fungujú na batérie a deti ich môžu ovládať samy, alebo ich zvezú rodičia pomocou diaľkového ovládania. S takým vozidlom môžu deti jazdiť po meste, alebo napríklad na prechádzku do prírody. Elektrické autíčka sú pre deti bezpečné a nekonečne zábavné. Každý malý chlapec by si prial mať svoj automobil rovnako ako otecko. Teraz sa mu to môže splniť.

Náš tip na skvelé elektrické autíčko pre chlapcov od 3 do 6 rokov je Mercedes G63 AMG. Ten je výkonný pre cesty do parku aj na štrkovú cestu. Má pohodlné sedačky aj odpružené EVA kolesá, a navyše deťom počas jazdy môže hrať ich obľúbené pesničky.

 

 

 

Naša voľba darčeka pre vnučku

Malé princezné vo veku od 3 do 6 rokov, rady napodobňujú všetko, čo sa okolo nich deje. Pozorujú matku i babičku pri varení a veľmi rady by boli ako ony. Darujte im ich vlastnú detskú kuchynku, kde na všetko dosiahnu a budú sa tam cítiť ako kráľovné. Detská kuchynka rozvíja detskú fantáziu a predstavivosť. Pomáha slečnám s rozvojom ich motoriky a orientácie a tiež logického myslenia. A možno v nich zapáli plamienok lásky pre varenie, ktorý im vydrží celý život.

Z výberu našich detských kuchyniek odporúčame ružovú detskú kuchynku so zvukmi aj tečúcou vodou. Tá zaistí, že ten zážitok z varenia bude takmer ako naozajstný. V balení je veľa doplnkov, riad i umelých potravín.

 

 

Darčeky pre deti od 7 do 10 rokov

A čo pre školáka? Je váš vnuk alebo vnučka už vo veku 7-10 rokov? To môžete vyberať zložitejšie hračky, alebo rôzne vzdelávacie pomôcky, ktoré im pomôžu s precvičovanie učiva zo školy.

Náš tip na dárek pro vnuka

Každý chlapec v tomto veku by si mal užiť nejaká popoludnie nad autodráhami. V kategórii autodráhy nájdete dráhy pre malých aj veľkých. Pre starších chlapcov sa hodia komplexnejšie zostavy alebo elektronické autodráhy. Veľmi obľúbená je tiež kombinácia autodráhy a vláčikodráhy. Táto zostava je navyše vysokorýchlostné, takže si chlapci môžu užiť naozajstné preteky.

 

 

 

Náš tip na darček pro vnučku

Pre slečnu skúste zaobstarať nejakú vzdelávacie hračku. Dámy si prvé roky v škole užívajú a často sa tiež dobre učia. A zábavná hračka, ktorá im nenásilnou formou učivo pripomenie, ich bude baviť. Tiež sa s ňou môžu hrať doma na školu. Odporúčame drevené vzdelávacie stavebnice. Drevené hračky sú veľmi kvalitné a sú deťom príjemné na dotyk. So stavebnicami si vnučky precvičia čísla alebo matematiku.

 

 

Kam se obrátiť po radu? 

Ak si s výberom nebudete vedieť, rady, neváhajte sa na nás obrátiť. Každý pracovný deň nám môžete od 9 do 15 hodín volať na telefónne číslo 0951 331 373 a my vám radi poradíme.

Ak hľadáte viac inšpirácie, pozrite sa na ďalšie články v kategórii blogujeme. Môžete sa napríklad inšpirovať 5 nápadmi na skvelý vianočný darček.

Ak stále neviete, čím svojho vnuka alebo vnučku prekvapiť, poraďte sa s jeho rodičmi. Iste budú vedieť, či má ich syn alebo dcéra nejaké tajné priania. Veľa šťastia s výberom.