Akú vybrať autodráhu

Rýchle autá majú svoje čaro. Vodiči a majitelia vozidiel sú na svojich miláčikov náležite hrdí a niektorí svoje autá aj pomenujú, ako by boli živé a boli členom rodiny. Ale aj keby sme nešli až tak ďaleko, auto je jednoducho fenomén. Okrem toho, že vás dopraví z A do B, tak je pre vás krásne a jedinečné. Dodáva pocit moci.

Už malí chlapci sa na vodičov často hrajú a svoju súperivosť demonštrujú často práve formou automobilových pretekov. V zápale hry sa automobilom môže stať čokoľvek, pokiaľ práve nie je žiadne autíčko po ruke - kefa na topánky, papuča, banán ... Niekedy deťom stačí len behať a vydávať zvuky ako pri automobilovej naháňačke v akčnom filme.

Autodráhy sú preto veľmi obľúbené. Najmä práve u chlapcov. Pri výbere a kúpe autodráhy by ste ale mali pár vecí poznať, aby ste sa mohli správne rozhodnúť. Najdôležitejším kritériom bude vek dieťaťa. Potom sa tiež musíte rozhodnúť, či chcete autíčka na diaľkové ovládanie.

 

Autodráha podľa veku

Pre menšie deti okolo 3 rokov sa výborne hodia autodráhy, ktoré sú skôr "civilné" ako závodné. Hra bude spočívať skôr vo fantázii a príbehu než vo výhre nad súperom. Skvelá bude kombinácia garáže a dráhy pre autá. Napríklad tematicky zameraná Autodráha hasiči.


 

Ak máte deti ešte menšie, asi náročnejšie hry neocenia. Pre deti od 18 mesiacov sa skôr hodí veľmi jednoduchá dvojpodlažná parkovacia garáž s autami a doplnkami. Je predsa len o niečo robustnejšia, aby vydržala mnohokrát hrubé zaobchádzanie detí, ktoré ešte len skúmajú svet okolo seba, a mnohokrát mlátia raz hračkou do inej, aby zistili, čo sa stane. To ale patrí k zdravému vývoju dieťaťa, a obdobie rozbíjania hračiek je prirodzený vývojový krok.

To naopak autodráha Rail Racing napríklad, je určená už pre náročnejšie deti. Zábavu si užijú už pri zostavovaní celej autodráhy. Je určená pre starších chlapcov a obsahuje 10 vozidiel a množstvo doplnkov.

 

Autodráha podľa ovládania

V prípade autodráhy ide buď o normálne interaktívne hračky, alebo o elektrickú autodráhu. Každé riešenie má niečo do seba. Kým autodráhy bez elektrických prvkov nechávajú slobodu k uplatneniu fantázie, elektrické autodráhy majú jasný cieľ - zvíťaziť v závode. Fantázia tu trochu ustupuje súťaživosti, adrenalínu a dobrodružstvu.

Zatiaľ sme sa zaoberali hračkami bez elektrických prvkov. Teraz sú teda na rade elektrické pretekárske dráhy. Tie najjednoduchšie predstavujú prostý ovál s dvoma dráhami na elektrické autíčko, a to je všetko. Pre začiatok to môže stačiť, ale deti čoskoro zistí, že sú dosť obmedzené v kreativite. po dlhšej dobe je pre nich hra celkom jednotvárna. Výhodou je však nízka cena, takže pre otestovanie záujmu vášho chlapca je to dobrý začiatok.

 

 

Avšak tým pravým zážitkom z jazdy sú ešte len také autodráhy, ktoré majú zložitejší tvar dráhy. Tam už sú zákruty v rôznych uhloch, kríženie dráh oboch autíčok alebo dokonca slučky pre loping, kedy idú autá chvíľami kolesami nahor. To je potom ten pravý adrenalín.

Takéto autodráhy od vodičov vyžadujú viac než len držať stlačené tlačidlo ovládača. Je potrebné uberať pred zákrutou, a naopak pridávať pred slučkou, aby auto neopustil závodnú dráhu.

Niektoré dráhy pre lepší efekt dokonca svietia. Napríklad u nás nájdete autodráhu so svetelnou slučkou. Tá má dokonca dva rýchlostné režimy: pomalý a rýchly. Po zložení dráhy zaberie plochu 150 x 80 cm a dĺžka jedného kola je dokonca 6 metrov! Autodráha pre skutočných pretekárov.

Nech už teda máte akokoľvek starého chlapca, na našom e-shope mu autodráhu iste vyberiete. A mimochodom - autodráhy robia chlapca aj z oteckov, takže nie je nič divného, ​​keď dieťa ide spať, ale autodráha sa ešte nerozloží. Otecko predsa musí skontrolovať, či všetko správne funguje však?