Ako sa starať o elektrické autíčko pre deti?

Možno už vám stojí v garáži jedno mini fáro (alebo čoskoro bude stáť) a vy sa teraz pýtate, čo ďalej. Na udržanie detského elektrického autíčka pri živote čo najdlhšie, stačí nasledovať niekoľko pravidiel alebo dokúpiť za pár korún správne doplnky a náhradné diely na elektrické autíčko.

Obsah:

 1. 4 zásady údržby elektrických autíčok pre deti
 2. Môže to byť ešte lepšie? Môže!
 3. Mysleli sme aj na náhradné diely

 

4 zásady údržby elektrických autíčok pre deti

 • Ochraňujte batériu elektrického autíčka 
  • Bez batérie je z autíčka iba veľké pojazdné auto podobné legendárnej tatrovke. Pokiaľ chcete, aby sa vaše deti preháňali na 4 kolesách čo najdlhšie, je dôležité sa o batériu aspoň základne starať.
  • Dodržujte dobu nabíjania, ktorá je zadaná výrobcom. Keď je autíčko nabité, vypojte ho zo zásuvky. Ideálne je nechať ho nabíjať cez noc a ráno ho odpojiť. Tak splníte obvyklú dobu nabíjania – 8-10 hodín – a zároveň bude elektrické autíčko pripravené vždy, keď s deťmi usúdite, že je čas na prechádzku.
  • Poistiť si pojazdnosť vášho auta môžete dokúpením náhradnej batérie do elektrického autíčka. Tá môže byť pripravená pre prípad, že sa autíčko vybije, ale stále chcete jazdiť, alebo pokiaľ by sa vám batéria úplne rozbila. Nebudete potom musieť čakať, kým vám kuriér novú batériu doručí, ale môžete plynule jazdiť ďalej.
 • Pozor na vodu
  • Pamätajte, že hoci je to auto do terénu, je to aj elektrický strojček. Chráňte ho teda pred neprimeraným množstvom vody. Nenechávajte elektrické autíčko stáť na dvore, keď je vonku prietrž mračien. Najlepšie je pre elektrické vozidlá, keď im nájdete suché státie s prístupom s elektrikou, napríklad v garáží.
 • Čistota pol zdravia
  • Keď s autíčkom prídete z náročného terénu, venujte mu pár minút na odstránenie veľkých nečistôt. Zabránite tak tomu, aby sa na autíčku usadzovali a dostávali aj do vnútorných súčiastok auta.
  • Pokiaľ skladujete autíčko v prašnom prostredí, alebo niekde, kde by do neho mohlo napádať lístie alebo vetvičky, odporúčame zakúpiť si aj ochrannú plachtu na autíčka. Podľa toho, ktorý typ máte doma si vyberte z veľkostí od S do XL.
 • Koľko ešte uvezie?
  • dodržujte váhové limity, ktoré sú pre autíčko predpísané. Pokiaľ deti vyrastú, alebo sa bude chcieť zviezť aj starší príbuzný, ponúknite im radšej bicykel, motokáru alebo iné vozítko, ktoré je na ich váhu prispôsobené. Avšak ak by ste chceli mať elektrické autíčko, v ktorom sa zvezie každý, odporúčame modely prispôsobené na jazdu s rodičmi.

Môže to byť ešte lepšie? Môže!

Detské autíčka na elektriku sú hitom u detí i rodičov aj sama o sebe. Ale ak by ste si ich radi ešte vyšperkovali, poznáme spôsob. Zaobstarajte autíčku ŠPZ s menom vášho dieťaťa, alebo akýmkoľvek nápisom si vymyslíte. S takou ŠPZ bude autíčko pripravené byť dokonalým darčekom priamo pre vašich najbližších. Vlastné ŠPZ si navyše môžete zaobstarať značne lacnejšie, než vlastné ŠPZ na vaše veľké auto. Dva kusy poznávacích značiek s vašim nápisom stoja len 3,99 €. Môžete ju dostať na ktorékoľvek elektrické autíčko, len nám musíte dať v poznámke vedieť, aké rozmery potrebujete.

Ďalším krásnym bonusom je prvý vodičský preukaz malého vodiča. Dostanete ho s pečiatkou Ministra hračiek a malí pretekári si ho s radosťou pridajú do svojho porastu.

Mysleli sme aj na náhradné diely na elektrické autíčka

Keď to poriadne rozbehnete, môže sa stať, že autíčko bude potrebovať niektoré časti nahradiť. V sekcii náhradné diely nájdete batérie, pokrievky aj diaľkové ovládanie. Keby sa po dlhšom používaní čokoľvek rozbilo, za prívetivé ceny si môžete objednať pre elektrické autíčko nové diely, ktoré zvládnete sami vymeniť.

Nechýba ani náhradná nabíjačka na elektrické autíčko alebo hudobné panely.

Veríme, že takáto služba vám uľahčí nielen rozhodovanie o kúpe elektrického autíčka, ale aj jeho údržbu. S každou malou závadou nemusíte nad autíčkom lámať palicu. Súčiastka sa ľahko a rýchlo vymení a vy sa môžete zase vydať na cesty.

Ako sa starať o elektrické autíčko pre deti?

Ewa W.

Píšem pre vás inšpirujúce a náučné články na blog Ministerstva hračiek. S deťmi trávim odjakživa veľmi rada svoj voľný čas, podieľam sa na organizácii detských táborov a niekoľko rokov som doučovala na základnej škole. Viem si tak veľmi dobre predstaviť, čo potrebujú tí najmenší. Moje články vychádzajú na základe dôsledných rešerší, teórie z odboru pedagogiky, ale aj z mojich vlastných skúseností.